Ballagás

„Aki elment, az elment, de aki egyszer nálunk volt, az többé sohasem mehet el tőlünk egészen.” Kassák Lajos
A 2013-as évfolyamunk ballagási hálaadó szentmise keretében búcsúzott el tanáraitól, közösségvezetőitől és a Czuczor közösségtől. Különleges kis csapat voltak, akiket örökre a szívünkbe zárunk. Kívánjuk, hogy megtalálják az új középiskoláikban számításaikat, hogy jó közösségre leljenek. Útravalóként elláttuk őket egy két jó tanáccsal hátha az új kihívások izgalma mellett is marad valami belőle és emlékezni fognak rá: "értékes célokat tűzzetek ki, értékes célokért küzdjetek!
Bízunk benne, hogy a czuczoros évek segítenek megkülönböztetni az értékest az értéktelentől, az igazat a hamistól, segítenek felismerni az előttetek lévő új és ismeretlen helyzetekben, hogy mi a Jóisten szép terve veletek. Legyetek bátrak felvállalni az értékes céljaitokat és küzdjetek értük!" (...) És mit adhatnánk nektek még útravalóként a tarisznyátokba csomagolt sok kedves ajándék mellé? Azokat a szavakat, mellyel ennek a közösségnek a tagjai lettetek és mellyel mindenki mást a közösség tagjaivá fogadtatok. Sose feledjétek Pál apostol szavait. A szeretet türelmes, a szeretet jóságos, a szeretet nem féltékeny, nem kérkedik, nem gőgösködik, nem tapintatlan, nem keresi a magáét, haragra nem gerjed, a rosszat föl nem rója, nem örül a gonoszságnak, de együtt örül az igazsággal. Mindent eltűr, mindent elhisz, mindent remél, mindent elvisel. A szeretet soha el nem múlik.” idézet a búcsúbeszédből.