Advent 2021

A keresztény ember számára az adventi időszak, amely egyben az esztendő utolsó hónapja is, nem az egész éves elmaradás behozatalát, önmagunk utolérését jelenti, hanem sokkal inkább azt, hogy felkészüljünk egy találkozásra, megtisztítsuk lelkünket az érkező Isten befogadására. Ezekben a hetekben megpróbálunk mi is a lényegre figyelni, a lelkünket előtérbe helyezni, próbálunk elcsendesedni, önvizsgálatot tartani.

Angyalfia vásár

Iskolánk immár hagyományosan részt vesz a városi rendezésű Angyalfia vásáron. Iskolánk gyerekcsoportjai rendszeresen műsort adnak a karácsonyi ünnepkör valamelyik népszokását megelevenítve. Idén advent 2. hétvégéjén, akik kilátogattak a vásárra igazi karácsonyváró hangulatban találták magukat. Láthatták a 7.osztály lucázását, akik nagyszerűen elevenítették fel ezt a szép adventi népszokást, hallhatták a népi énekeseket és, akik ellátogattak iskolánk sátrához sokféle finomságot kóstolhattak. Ihattak finom forró csokit és sok szép kézműves vásárfiával térhettek haza.

Angyalbatyu

Idén is csatlakozott iskolánk a Katolikus Karitász kezdeményezéséhez az Angyalbatyu készítéshez, mely keretében rászoruló gyerekeknek, családoknak igyekeztünk jót tenni. Adni öröm, nagyobb öröm, mint kapni! "Ajándékozz egy veled egykorú gyereknek, a legjobban te tudod, hogy minek örülne igazán!" szólt a meghívás a gyerekekhez, hogy minél többen csatlakozzanak. A sok csomagot, melyet a családok nagy szeretettel és gondossággal készítettek december 13-kán adtuk át a Karitász részére.

Lucabúza-ültetés, lucázás

December 13. Luca napja. Az elsősök luca-búzát ültettek. Sokan a jóságbúzát ültették el, hogy Karácsonyra szép dús búza legyen a karácsonyi asztal dísze. A kicsik, most értették meg, mit is jelképez mindez: a búza zöldje az adventi remény beteljesülését, fénye a Megváltó érkezését hivatott hirdetni, maga a búza pedig az élő kenyeret, Jézust jelképezi. Ezen a hetedikeseink lucázni jártak, osztályról osztályra. Beköszöntek "kotyoltak" és jókívánságaikért cserébe adományt gyűjtöttek, régi szokás szerint.

Rorate

"Amikor megjön a december, hajnali misét tartotok. A hajnali kék ködben, amely olyan, mint a szilva hamva, süveges, lámpásos emberek bandukolnak a kivilágított kis falusi templomok felé, és teli torokkal énekeltetitek az ’Ó, fényességes szép hajnal’ kezdetű ódon adventi éneket. A nappalok egyre rövidebbek lesznek, a sötétség egyre sűrűbb és hosszabb. És ti azt mondjátok, nem kell félni. Majd jön valaki, aki elűzi a sötétséget, és sose látott fényt gyújt a világnak..."( Kosztolányi D.)

Adventben a rorátékon való részvétel segít bennünket a készületben, az igazi várakozás megélésében. A kora reggeli szentmise ezt az elnevezést arról a jellegzetes énekről kapta, amelyet ilyenkor szinte naponta énekelnek: "Harmatozzatok egek onnan felülről"
Más népies elnevezések még a hajnali misének az angyali mise, aranyos mise.
Adventben  idén is több ízben közösen vettünk részt a hajnali misén, majd várt bennünket a finom meleg kakaó és kalács. Az adventi gyertya fényénél jó volt együtt várni a fényt, a reggelt. Kezdődhet szebben a nap?

Adventi koncert

December 16-án énekes iskolás osztályaink idén is szép, felemelő adventi koncerttel ajándékozták meg a közösséget, a szülőket, vendégeinket igaz a járványhelyzet miatt csak felvételről élvezhettük a koncertet. De így is nagyon szép és felemelő volt. Egyre nagyobb létszámmal, immár 4 osztály közreműködésével hallgathattunk meg szebbnél szebb darabokat. A gyerekek a legkisebbektől a legnagyobbakig nagyon igyekeztek és nagy odaadással énekeltek. Köszönjük, hogy a vírushelyzet nem riasztotta el őket és így is szolgáltak Istennek dicsőségére!

Advent IV. vasárnapja - Gyertyagyújtás a Székesfehérvári Püspöki Palota udvarában

December 18-kán Székesfehérváron jártunk a Püspöki Palota adventi udvarán ünnepélyes gyertyagyújtáson. Az utolsó adventi gyertyagyújtás előtt az színpadon iskolánk 3. osztályosai Szabó Ágnes és Marosz Diána vezetésével karácsonyváró műsort adtak elő a színpadon. Zenés-énekes összeállításuk megnyitotta a jelenlevők szívét, hangulatos játékuk mosolyt csalt az arcokra. Sokan énekeltek együtt a gyermekekkel, amikor felcsendültek a Jézus Krisztus születéséről szóló örömteli dallamok. A végén hatalmas tapsot és sok elismerést kaptak a gyerekek és a pedagógusok a színvonalas műsorért.
Spányi Antal püspök a záróünnepségen az Adventi udvar koszorúján meggyújtotta a negyedik gyertyát.
Nagy megtiszteltetés, hogy részt vehettünk ezen az eseményen.