- Események
Iskolánk a Czuczor Gergely Katolikus Általános Iskola egy lelkes és gondoskodó szülői közösség összefogásának és a helyi önkormányzat támogatásának köszönhetően jött létre 2012. évben, felmenő rendszerben.
Az elmúlt évtized tapasztalatai és eredményei igazolják oktatási és nevelési munkánk eredményességét, a közösség megtartó erejét. A nagy érdeklődésnek és igényeknek eleget téve a 2022-2023-as tanévtől elindítottuk a gimnáziumi képzést, ahol folytatódhat a tanulóinkkal megkezdett közös munka és ahova szeretettel várunk más általános iskolákból érkező diákokat is.
Intézményünkben a tanulók lehetőséget kapnak a személyre szabott figyelemre, felzárkóztatásra, egyéni fejlesztésre és tehetséggondozásra. A tantárgyak magas színvonalú oktatása mellett kiemelt szerepet szánunk a művészeti nevelésnek, mert hisszük, hogy ez az érzelmi nevelés fontos eszköze. Iskolánkban a gyermekek első osztályos koruktól tanulnak furulyázni, néptáncolnak és kézműveskednek. Az alkotó életre nevelés a középiskolai éveknek is fontos pillére. A mindennapjainkban törekszünk a magyarság szellemi és tárgyi kultúrájának őrzésére, éltetésére és továbbadására. A néphagyományok átadásával tanítványainkat megismertetjük a hagyományos társadalmi és nemi szerepmintákkal, viselkedési formákkal és közösségmegtartó szokásokkal.
Pedagógiai módszereinkben nagy hangsúlyt fektetünk a játékos tapasztalatszerzésre és az élményszerű megismerésre, melyek segítik a megszerzett ismeretek gyakorlati alkalmazását, a hatékony tudásépítést. Logikus, önálló és kritikai gondolkodásra szeretnénk nevelni a gyermekeket, fiatalokat.
Nevelésünk alapja az a keresztény értékrend, amely az Istentől kapott világ, a társak és önmagunk megbecsülésére, tiszteletére, szeretetére neveli tanulóinkat, mely az együttműködésre, egymás szolgálatára ösztönöz.
Legyen élmény a tanulás!

A Határtalanul utazásra való alaposabb és mélyebb felkészülés jegyében 2026. március 20-án egy rendhagyó órán vettünk részt a budapesti Magyarság Házában. A látogatás elsődleges célja az volt, hogy a tanulók elméleti és történelmi ismereteit bővítsük, megalapozva ezzel a határon túli magyarsággal való személyes találkozást.
A 7. osztályos tanulókkal a közelgő tanulmányi kirándulásunk előkészítéseként a Barangoló digitális tartalomtár gazdag feladatkészletét hívtuk segítségül. Célunk az volt, hogy a programunk által érintett településekhez – Nagyvárad, Kalotaszentkirály, Havasrekettye, Magyarvalkó, Kolozsvár, Szék, Boncida, Szamosújvár és Almásgalgó – kapcsolódóan hangolódjunk rá a látnivalókra és történelmi háttérre.
Iskolánkban a Nemzeti Összetartozás Napja alkalmából egy rendhagyó témanap keretében idéztük fel a közös gyökereket és a nemzeti összetartozás erejét. E jeles nap részeként az iskola folyosója különleges kiállítótérré alakult át: az üvegfolyosónk nagy ablakait a Határtalanul program felejthetetlen utazásának pillanatai díszítették. A tárlat méltó módon kapcsolta össze a múltat a jelennel, hiszen a 106 évvel ezelőtti, tragikus trianoni békeszerződésre emlékezve azt mutatta be, hogy a zord történelmi körülmények ellenére a határon túli magyar honfitársaink miként őrzik mindmáig lankadatlanul a magyarságukat.