OM azonosító: 203398

+36-20/398-7711 | iroda@czuczoriskola.hu | gimi@czuczoriskola.hu

Megemlékezés az 1848-49-es forradalom és szabadságharcra

Március 14-én az 1848-49-es forradalomra és szabadságharcra emlékeztünk.

Advent 2023

"Lelkünk várja Krisztusát "

A várakozás az egész adventi időszakot jellemzi. De várakozni vágyakozás nélkül nem lehetséges. Fel kell ismernünk, hogy Isten be akar lépni az életünkbe, a szürke hétköznapokból szeretne felébreszteni minket.

Népdaléneklési nap

A paraszti társadalomban természetes volt, hogy a gyermekektől kezdve a legidősebb korosztályokig egyaránt szinte mindenki tudott énekelni. A zene, a népdal születésüktől kezdve végigkísérte életüket. Sajnos ez már a múlté. A Czuczorban szeretnénk megmutatni, hogy a népdal nem csupán a régi idők emléke, hanem a mai ember, a legfiatalabb korosztály is magáénak érezheti.

Karácsony

December 20-án, az utolsó iskolai napon együtt ünnepelt az iskola közössége. A reggeli csendesség, közös ima és ráhangolódás után a templomban köszöntötte az igazgatónő az iskola közösségét, majd meggyújtotta iskolánk adventi koszorúján a negyedik gyertyát.

Adventi lelki nap

Vasárnap elkezdődött az Advent, a várakozás időszaka.

• gimi@czuczoriskola.hu