
A XX. Országos Rajeczky Benjamin gregorián- és népdalének- népi hangszeres versenynek adott otthont a mai napon, 2019. március 28-án a Budai Ciszterci Szent Imre Gimnázium.
A versenyen részt vett iskolánk 5. osztályának (énekes iskolás osztály) egy kis csoportja, akik bár a versenyző gimnazisták között a legfiatalabbak közé tartoztak, két nagyon szép eredménnyel tértek haza.
Gregorián kategóriában aranyérmet, népdalénekből ezüst érmet szereztek!!!
Gratulálunk nekik és tanáraiknak Szabó Ágnesnek és Suba Dorottyának!
Simon Mátyás, 3.osztályos tanulónk 17. helyezést ért el a korosztályában a Zrínyi Ilona Matematikaverseny Dél-Pest megyei fordulóján! Gratulálunk neki és felkészítő tanárának Benke Ildikónak!
Iskolánk további versenyzői is szép eredményeket értek el a versenyen. A legkiemelkedőbbek, akik az első 80 versenyző közé bejutottak a több mint 350 korcsoportonkénti versenyzőből:
2. évfolyamról:
Dobai Zsombor 21. hely
Polgár Dávid 54. hely
Tihanyi Domonkos 66. hely
3. évfolyamról:
Gutay Benedek 46. hely
5. évfolyam
Mosolygó Miklós 69. hely
7. évfolyam
Pausz Dóra 53. hely
Gratulálunk nekik és felkészítő tanároknak Tar Zsuzsannának, Lendvayné Hromoda Ildikónak és Sánta Andrásnénak!
A Bolyai Természettudományi Csapatverseny az évfolyamonként aktuális természetismeret, biológia, kémia, fizika, földrajz tantárgyak anyagára épül. Idén február 9-én tartották a körzeti fordulót. Iskolánk csapatai szép eredményeket értek el a versenyen.