Élményalapú hagyományőrzés - Szüret a Czuczorban
A hagyományok tisztelete és a közösségi élmények iránti elkötelezettség jegyében iskolánk alsó tagozata október 18-án megtartotta szüreti témanapját. Iskolánk a kezdetek óta nagy hangsúlyt fektet arra, hogy a tanulók élmények által ismerjék meg hagyományainkat és értékeinket. Idén új helyszíneken: az iskola épületében, a platános udvaron, a kápolnában, a templomban és a biai plébánián kerültek kialakításra a különböző állomások.
A nap közös imával indult az iskola udvarán, majd a Zsenge osztály szüreti játékokból, táncokból álló színvonalas műsorában gyönyörködhettünk. Köszönjük Tóth Klára tanítónak a felkészítést.
Ezt követően 8 különböző helyszínen folytatódott rendezvényünk.
Veni Sancte 2025/26.
Szeptember 1-én a biai Szent Anna templomban 8.00 órától a népes alsó tagozattal, majd 9.00 órától a felső tagozat és a gimnáziumi osztályaink közösségével hívtuk a Szentlelket, hogy adjon erőt, egészséget az új tanév kihívásaihoz. Növekedünk. Iskolánk teljes létszáma meghaladta a 345 főt. Ebben az évben is két első osztályt üdvözölhetünk a Kalász és Fürt osztály nevében és fogadhatunk a közösségünk tagjaivá. Az új 9. osztályunkkal a gimnáziumi tagozat is tovább növekedett.
Őszi osztálykirándulások – közösségépítés, élmények, felfedezések
Az idei tanév kezdetén hagyományosan sor került az őszi osztálykirándulásokra október 9. és 10-én, amelyek célja nemcsak az ismeretszerzés, hanem elsősorban a közösségépítés, a csapatszellem erősítése, valamint az új tanulók befogadásának, beilleszkedésének elősegítése. A programok változatos helyszíneken és formákban zajlottak, a természetjárástól a városnézésig mindenki megtalálta a számára élvezetes tevékenységet.
Idén több osztály nagyvárosi környezetbe látogatott, felfedezve Győr, Szeged, Debrecen szépségeit. De voltak akik Tata, Tatabánya és Esztergom nevezetességeit, történelmi emlékeit, kulturális értékeit nézték meg.
Ballagás
Június 19-én búcsút vettünk a 8. osztályosoktól.
A ballagók reggel hálaadással kezdték a napot az iskola kápolnájában. Az utolsó közösségvezetői órájukat követően körbejárták az iskolát és minden közösségtől elbúcsúztak, illetve mindenki elbúcsúzott tőlük sok szép lelki és tárgyi ajándékkal. A hálaadó szentmiséjük június 20-án volt családjaikkal kiegészülve a torbágyi templomban, ahol elbúcsúztak és hálát adtak az elmúlt általános iskolai évekért. Idén két Czuczor-díjat is átadtunk. Dobai Zsombor és Simon Ilona lettek díjazottak.
Fotó: Bencze-Illés Emese, Debreceni Bernadett, Varga Dorottya
Énekes iskolások sportnapja
Énekes iskolás osztályaink idén is szép számban vettek részt a Zsámbékon megrendezett énekes iskolások sportnapján. A Szűz Mária tiszteletére elénekelt Laudessel kezdődött az ünnepi alkalom. Nagy öröm volt megtapasztalni, hogy megtöltöttük a templomot, zengett az énekes imádság.
Czuczor nap
Június 13-án pénteken intézményünk általános iskolai tagozata részvételével Czuczor napot tartottunk az Iharosban.
Népmese napja
Szeptember 30-án Kárpát-medence szerte a magyar lélek egyik legszebb kincsét ünnepeljük: a magyar népmesét. Olyan történeteket, amelyek századokon át öröklődtek szájról szájra, nagyszülőktől unokákig, s amelyekben ott él a magyar nyelv szépsége, az emberi bölcsesség, a humor és a szív melege.
Mesét mondani ajándék. Amikor mesélünk, a szavainkkal varázsolunk. Életre keltjük a sárkányokat, a tündéreket, az okos parasztlegényeket. És ami a legfontosabb: kapcsolatot teremtünk egymással. Az élőszavas mesemondásban ott van a figyelem, a szeretet és az együtt töltött idő öröme.
Minden elmondott mese egy újabb fonál a hagyomány nagy szőttesében.
Június 4. - A Nemzeti Összetartozás Napja
Idén 105 éve e napon írták alá az első világháborút lezáró trianoni békediktátumot, melynek értelmében mintegy 3,2 millió magyar, a magyarság harmada került az új határokon kívülre.
Bár 1920 óta határok választják el egymástól a magyarságot, mégis egyek vagyunk: ÖSSZETARTOZUNK!
Szent Gellért nap
Szeptember 24-én Szent Gellértnek, a magyarországi katolikus iskolák patrónusának emléknapján püspöki szentmisével és elismerések átadásával ünnepelték a Székesfehérvári Egyházmegye fenntartásában, vagy a területén működő katolikus oktatási intézmények pedagógusait. Intézményünk pedagógusai is részt vettek az eseményen, melynek kezdetén a székesfehérvári székesegyházban Szent Gellért ereklyéjének jelenlétében mutatott be koncelebrált szentmisét Spányi Antal püspök a mintegy 500 pedagógusnak.
Sportnap
Idén május 17-én tartottuk sportnapunkat 3 helyszínen.A Kolozsvári utcai sportpálya az alsó tagozatosoknak nyújtott helyszínt.
A bemelegítést követően rengeteg játékos, mozgásos feladat várta a vegyes korosztályú csapatokat, ahol a gyerekek egymást segítették a nyertes csapat cím reményében. Az eredményhirdetéskor sok érem került kiosztásra.
A felső tagozatosok az iskola területén remek számháborúval indítottak, majd szintén a csapatversenyeké ( foci, röplabda) és egyéb játékos versenyeké volt a főszerep. Nagyon népszerű volt a tanár-diák röplabda meccs is.
A gimnazistáink külső helyszínen, új sportággal az evezéssel ismerkedtek nagy sikerrel.
Nagyon köszönjük a szervezőknek Vinis-Tar Zsuzsannának, Göncz Attilának, Steiner Lauránk és minden segítőnek, résztvevőnek ezt a jó kis mozgalmas, vidám napot!

