Pünkösdölő
Pünkösd keddjén került megszervezésre a Czuczoros pünkösdölő. Pünkösd keddjén a két legidősebb korosztály zarándok útra indult Szentkútra. A többi évfolyam pedig a pünkösdi programon vett részt, melyet már hagyományosan az iskolában és a biai plébánia kertjében tartunk. A nap kezdetén az 1. osztályosok felelevenítették a szép régi népszokásokat a pünkösdi királynéjárást, és királyválasztást. Ezt követően a lányok kézműves foglalkozáson vettek részt. A legkisebbek elkészítették ünnepi egyenruhájuk kiegészítőjét a gyöngykalárist, a 3., 2. osztályos lányok gyöngyöt szőttek, nemezeltek, a nagyobbacskák pedig süteményeket és szendvicseket készítettek az iskola egész közösségének. A fiúk pedig a pünkösdi királyi címért küzdöttek egész nap fizikai és szellemi próbákon vettek részt. A 2022. évben a 6. osztályos Simon Mátyás nyerte el. Köszönjük a Vértes Egyesületnek az idén is a közreműködést!


