2016. június 6. hétfő – Ballay Dorka, tanuló beszámolója:
Az osztálykirándulás első napján 6-kor indult vonatunk a Keleti pályaudvarról. 10.12-re érkezett meg Sárospatakra, onnan pedig elsétáltunk a kollégiumba. Megebédeltünk, majd elmentünk egy rövid sétára. Aztán megérkezett Kinga néni. Ő hozta kocsival a játékokat, mint például a focilabdát, teniszütőt és még sok mindent. Azután megnéztük a Sárospataki Református Kollégiumot, ahol volt a nagy díszes könyvtár. A legnagyobb könyv 18 kg-os volt. Utána Ádám bácsi, Ildikó néni bátyja szervezett egy városfelfedező túrát. Ez mindenkinek nagyon tetszett. Ezután megvacsoráztunk, letusoltunk és lefeküdtünk.
Pünkösdölő 2016
Május 17-én pünkösdölő napot tartottunk. Az első és második osztályos lányok pünkösdi királyné-járással készültek, a fiúk számára pedig pünkösdi királyválasztás volt a néphagyományokat felelevenítve. A fiúk lovagi játékokban mérték össze erejüket, ügyességüket a Vértes Egyesület közreműködésével, valamint pünkösdhöz kapcsolódó kérdésekre is kellett válaszolniuk. Ezek alapján megválasztottuk a pünkösdi királyt, aki idén Kolos Bendegúz lett, valamint 2 szárnysegédjét, Siklósi Mátét és Zsáki Dánielt. A lányok a nap folyamán gyöngykalárist készíthettek, valamint karkötőt és nyakláncot gyöngyfűzéssel és a virágkoszorú készítése sem maradhatott el. Tartalmas napot töltöttünk együtt a napfényes és kizöldült természet ölelésében.

