OM azonosító: 203398

+36-20/398-7711 | iroda@czuczoriskola.hu | gimi@czuczoriskola.hu

Balázsolás

Február 3. Szent Balázs napja
Szent Balázs ünnepnapjához fűződik a már alig gyakorolt, a balázsjárásnak nevezett népszokás: jelmezes gyerekek csákóval, süveggel a fejükön járták a falut, diákokat toboroztak és adományokat szedtek, (ami a tanítók, iskolai alkalmazottak jövedelemének kiegészítését szolgálta).
A mai napon a 4. osztályosaink elevenítették fel ezt a szép régi népszokást mosolyt csalva a közösségek arcára. Adományaikat nagyon köszönik. Ezúttal a sok finomságot nem a tanítóik, hanem ők fogják elfogyasztani a víg farsangi napokban.
A katolikus templomokban 3-kán vagy az azt követő vasárnapon osztják a balázsáldást, Szent Balázs püspök és vértanú emlékére.

Szent Gellért napi pedagógus konferencia

Szeptember 24. Szent Gellért napja. Pedagógusaink ezen a napon  a Székesfehérvári Egyházmegye oktatási és nevelési intézményeinek dolgozóival együtt szentmisével és konferenciával emlékeztek meg védőszentjükről, Szent Gellértről. Spányi Antal megyés püspök több mint 400 pedagógus, valamint az intézmények püspöki biztosainak jelenlétében mutatott be ünnepi szentmisét a Prohászka Ottokár-emléktemplomban. A megyés főpásztor homíliájában az Isten tekintetét, a belső fényt hordozó Szent Gellértről beszélt,  majd arra hívta fel a figyelmet, hogy amikor rá emlékezünk, lássuk azt az embert, aki magán hordozta Isten tekintetét. „Nagy élmény az igaz embernek, ha olyan, belső figyelni tudó emberrel tud találkozni, aki nem csak beszél, hanem úgy, és azt is teszi, amit mond. És Szent Gellért ilyen ember volt. Az Istennel való kapcsolat valami belső fényt adott neki. És mintha kifelé mutatott volna ez a fényesség, azzal a belső bizonyossággal, hogy tudta, ki hívta meg, ki adott hivatást, ki adott erőt, kiről kell életének szólnia, és mindig hűségesnek lennie. Tudta tisztán, mi a jó, mert Istenre figyelt. Éppen ezért vállalta a lemondást, a konfliktust, az igazság megmondását, és vállalta a tanúságtevést” – zárta gondolatait a főpásztor. Az ünnep az egyházmegye pedagógusnapi konferenciájával folytatódott a Szent István Hitoktatási és Művelődési Házban, ahol a budakeszi Prohászka Ottokár Katolikus Gimnázium 17 tagú zenekara adott színvonalas műsort, majd ezt követően kerültek átadásra a Magyar Katolikus Püspöki Konferencia pedagógusi elismerései: a Szent Gellért-díj ezüst és arany fokozatai. A főpásztor a díjátadót követően köszönetet mondott a pedagógusoknak a helytállásért, a munkáért, és azt kívánta, hogy éljen minden pedagógusban az a fény, az a szikra, mely Szent Gellért szívében is élt, hogy ezáltal hozzá hasonlóan jó tanítóvá válhassanak.

Pásztorjáték

December 24-kén délután a torbágyi templomban a 2. osztályosaink pásztorjátékot adtak elő. A gyerekek színvonalas és meghitt szép előadással örvendeztették meg a kicsiket és a nagyokat, akik eljöttek megnézni és az előadás segítségével szerették volna újra átélni Jézus születésének misztériumát. Köszönjük Bodnárné Sárvári Kingának a műsor betanítását. 

 

 

Czuczor nap

Iharos völgy, ragyogó napsütés, sok játék, finom ebéd, fagyi, torta és sok nevetés! Csodálatos napot töltött az egész iskola az Iharosban. A Czuczor napot idén rendhagyó módon nem a tanév végén, hanem most szeptemberben tartottuk kihasználva a szép szeptemberi napsütést. Szeptember 23-kán a közösségünket, összetartozásunkat ünnepeltük. Mindenki sokat tett ezért a napért! A 6. osztály a vegyes csapatok élén vezette és segítette a kisebbeket, a 7. osztály által az Iharos völgyében kiépített változatos és játékos állomásokon. Az alsósok az együttműködésben, az egymás segítésében ügyeskedtek, míg a 8. osztály az ebédkészítésben és vendéglátásban remekelt. Köszönjük a programot megtervező és lebonyolító pedagógusoknak munkájukat, lelkesedésüket!Köszönjük a kéréseinket tiszteletben tartó szülőknek a támogatást és megértést! Jó kis csapat vagyunk mi Czuczorosok így együtt!

Advent 2021

 

Adventi lelki nap

November 28-kán, vasárnap elkezdődött az idei adventi időszak. Templomainkban, otthonainkban fellobbant az első gyertya lángja. Iskolánkban lelki nappal kezdtük ezt az időszakot. A reggeli szentmise keretében közösségünk koszorúján is meggyújtottuk az első gyertyát.

Osztálykirándulásokkal indult a tanév

A tanévet rendhagyó módon indítottuk. Szeptember első hetében 1 vagy 2 napos osztálykirándulásokat szerveztünk, hogy a gyerekek is visszataláljanak a közösségeikbe, közös élményekkel gazdagodva indulhassanak az új kihívások felé. Az 1. és az 5. osztály Biatorbágyon kirándult. Itt ismerkedtek egymással és a város természeti szépségeivel. A 3. osztály Dinnyésre utazott a Skanzenbe és a Várparkba, ahol magyar középkori várak kicsinyített makettjei között igazi történelmi utazáson vehettek részt, majd a közelben levő tanya állataival és a tanyavilág munkálataival ismerkedhettek meg. A 3. osztályosok a Szentendrei Skanzenben jártak "Munkák a házban és a ház körül" című interaktív foglalkozáson vettek részt. A 4. osztály a Szentendrei Pap szigeten sátorozott. Volt itt cserkészés, szalonnasütés az esti tábortűznél, számháború, közös főzés bográcsban és sok, sok játék. A 6. és 7.osztály a Tisza tavon járt. Míg a 6. osztályosok bicikli túrát szerveztek a tó környékén és ismerkedtek a környékkel, annak szépségével állat és növényvilágával, addig a 7. osztály vízre is szállt, kenu túrán vett részt és a vízről ismerkedtek az élővilággal. A 8.osztály Martonvásáron és Gyúróban töltött két napot. Sokat játszottak, együtt főztek és szép közös élményekkel indították az utolsó általános iskolai évüket.

Szüreti témanap

Ezen az október 8-án, a Közösségi Ház, a torbágyi templom és a patakpart szolgáltak a tanulás helyszínéül. Itt zajlottak a Czuczor iskola alsós osztályainak  szüreti eseményei.

Veni Sancte

Veni Sancte 2021
Nagy öröm volt számunkra, hogy az idei Veni Sancte szentmisén, mindannyian részt vehettünk. Végre együtt adhattunk hálát a szép nyári élményekért, egymásért, tanárainkért, az új elsősökért és kértük a Szentlelket, hogy adjon erőt, egészséget az új tanév kihívásaihoz. Szeptember 2-án több mint 6 ezer gyermek és 500 pedagógus képviselői érkeztek az egyházmegye oktatási intézményeiből Székesfehérvárra, a Prohászka-templomba, hogy együtt ünnepeljék a tanév kezdetét Spányi Antal megyés püspökkel. Spányi Antal püspök arra biztatta a diákokat, imádkozzanak Istenhez mindennap erőért, és kérjék a Szentlélek ajándékát, hogy ne teherként éljék meg az iskolai évvel járó kötelességeiket, hanem jó élményként, örömtelien járják végig a tanévet. Az iskolák képviseletében érkező diákok a hívek könyörgésében imádkoztak Isten áldásáért a tanévre, a tanárokért, a hitoktatókért, a nevelőkért és szüleikért.
A szentmise végén a püspök atya szokásához híven minden iskola képviseletét személyesen köszöntötte. Itt találkoztunk a biatorbágyi Ébner Vilmos diakónussal is.

Népmese napja

 A népmese napja megünneplésének hagyománya van iskolánkban. Az első években, mikor még csak pár osztályunk volt, akkor osztályszinten ünnepeltünk. 7 éve már, hogy a Juhász Ferenc Művelődési Központ nagytermében ünnepelünk az egész iskola közösségének részvételével. Iskolánkban a mindennapok része a népmese. A Czuczor iskola egyik feladatának tekinti a magyar népművészet és a magyar néphagyományok átörökítését, melynek szerves része a népdal, a néptánc, a népzene és a népművészet mellett az a hatalmas gazdagságú magyar népmesekincs. Szeretnénk, ha a gyerekeink, minél több mesét olvasnának, illetve kérnék a szüleiket, nagyszüleiket, hogy olvassanak, netán meséljenek nekik, hiszen az élő mesemondás életre szóló élményt ad. Ilyenkor a mesemondó átszűri magán a mesét, benne van az ő személyisége is. Erre az alkalomra egész szeptember folyamán készülnek a gyerekek. Sok mesét olvasnak, kiválasztják a kedvencüket, ami a korosztályukhoz, egyéniségükhöz legjobban illik, majd ezt szeptember végén elmesélik az osztályközösségükben. Minden közösség kiválasztja a legjobban, legszebben mesélőt, aki az ünnepségén elmeséli ezt az egész iskola közösségének és a meghívott vendégeknek. Egy osztály a mindenkori 3. osztály, pedig dramatizál egy mesét. Ők a mesejátékukkal ajándékozzák meg a közösséget. Idén a 3. osztálytól "Az állatok nyelvén tudó juhász" mesejátékot láthattuk. Köszönjük mindenkinek a meséket és a szép előadást!

Ballagás

 
„Aki elment, az elment, de aki egyszer nálunk volt, az többé sohasem mehet el tőlünk egészen.” Kassák Lajos
A 2013-as évfolyamunk ballagási hálaadó szentmise keretében búcsúzott el tanáraitól, közösségvezetőitől és a Czuczor közösségtől. Különleges kis csapat voltak, akiket örökre a szívünkbe zárunk. Kívánjuk, hogy megtalálják az új középiskoláikban számításaikat, hogy jó közösségre leljenek. Útravalóként elláttuk őket egy két jó tanáccsal hátha az új kihívások izgalma mellett is marad valami belőle és emlékezni fognak rá: "értékes célokat tűzzetek ki, értékes célokért küzdjetek!
Bízunk benne, hogy a czuczoros évek segítenek megkülönböztetni az értékest az értéktelentől, az igazat a hamistól, segítenek felismerni az előttetek lévő új és ismeretlen helyzetekben, hogy mi a Jóisten szép terve veletek. Legyetek bátrak felvállalni az értékes céljaitokat és küzdjetek értük!" (...) És mit adhatnánk nektek még útravalóként a tarisznyátokba csomagolt sok kedves ajándék mellé? Azokat a szavakat, mellyel ennek a közösségnek a tagjai lettetek és mellyel mindenki mást a közösség tagjaivá fogadtatok. Sose feledjétek Pál apostol szavait. A szeretet türelmes, a szeretet jóságos, a szeretet nem féltékeny, nem kérkedik, nem gőgösködik, nem tapintatlan, nem keresi a magáét, haragra nem gerjed, a rosszat föl nem rója, nem örül a gonoszságnak, de együtt örül az igazsággal. Mindent eltűr, mindent elhisz, mindent remél, mindent elvisel. A szeretet soha el nem múlik.” idézet a búcsúbeszédből.

Kapcsolat

  • 2051 Biatorbágy, Szentháromság tér 6.
  • +36-20/398-7711
  • iroda@czuczoriskola.hu
  • Hivatali kapu nevünk: Czuczor
  • KRID: 473237781
© Copyright Czuczor Gergely Katolikus Általános Iskola