OM azonosító: 203398

+36-20/398-7711 | iroda@czuczoriskola.hu | gimi@czuczoriskola.hu

DÖK Családi nap

Október 23-án, az újonnan megalakult Diákönkormányzat lehetőséget kapott a debütálásra: családi napra hívták az iskola közösségét az Iharosba.

Különféle játékokkal, métabajnoksággal és virslivel várták az érkező családokat. A programnak nagy sikere volt, több mint százötvenen voltak jelen és együtt élvezték a napfényes őszi délelőttöt.

Köszönjük a DÖK-nek a szervezést . Gratulálunk a rendezvény sikeréhez! 

Veni Sancte 2019/20. tanév

Nagy örömünkre, Isten kegyelméből, intézményünk szeptembertől a székesfehérvári egyházmegye fenntartása alatt, egyházi iskolaként nyithatta meg a 8. tanévét.

A Czuczor Gergely Katolikus Általános Iskola tanévnyitó ünnepségét szeptember 1-jén, vasárnap 11.15 órától tartotta a Veni Sancte szentmise keretében, melyet Spányi Antal megyés püspök celebrált. A szentmise végén sor került az iskolazászló megáldására.

Megemlékezés az 1956-os forradalom és szabadságharcról

Tisztelet a hősöknek!

Október 23-a a szabadság napja, Magyarország és a magyar nemzet szabadságának a napja.

Az 1956-os forradalom és szabadságharc hőseire emlékeztünk a biai országzászlónál, majd a művelődési házban, ahol iskolánk 6.osztálya közreműködött a műsorban. Megható és felemelő pillanatokat élhettek át az ünneplők nekik köszönhetően.
Ezúton is köszönjük nekik és felkészítőjüknek Élőné Ütő Blankának !

Szkólatalálkozó 2019

Május 11-én a Torbágyon megrendezett Szkólatalálkozón idén is részt vettek iskolánk énekes osztályai és ezúttal bemutatkoztak a legkisebbek is az 1.osztályosok. A vendég énekesek  Zsámbékról, Debrecenből és Budapestről érkeztek. A résztvevők együtt énekeltek a vesperáson és a szentmisén. Igazán szép és felemelő élmény volt hallani ennyi gyönyörűen éneklő gyermeket Isten dicsőségére!
A szentmisét követően, a részvevőket a Közösségi Házban finom vacsora, sütemények és egy vidám bábos előadás várta! 
Köszönjük Szabó Ágnesnek a szervezést és mindenkinek a segítséget, a részvételt!

Október 6. Az aradi vértanúkra emlékeztünk

Ebben az évben az 5. osztályosok emlékműsorával emlékeztünk meg az aradi vértanukról. köszönjük nekik és felkészítő tanáraiknak (Sánta Mária és Szabó Ágnes ) a színvonalas műsort!

Sportnap 2019

Az idei tanévben is megszerveztük a gyermekek által várt sportnapot. A felsősök a torbágyi plébániakertben és környékén, az alsósok a Kolozsvár utcai sportpályán töltötték ezt a napot.

Énekes iskolások sportnapja Zsámbékon

Idén is meghívást kaptak énekes iskolás osztályaink Zsámbékra a az énekes iskolások sportnapjára. Ebben az évben már négy osztály képviseltette magát a reggeli közös laudesen majd az azt követő sportvetélkedőkön: a 6.,5.osztály és a legkisebbek a 2.és 1. osztály.

Nagyhét 2019

Virágvasárnappal elkezdődött a nagyhét, mely előkészületeivel Jézus szenvedésén, kereszthalálán kersztül feltámadásának ünnepére, húsvétra vezet el bennünket. Nagyhét a nagyböjti időszak legkiemelkedőbb időszaka, az emlékezés ideje Krisztus szenvedéseinek azon eseményeire, melyek jeruzsálemi bevonulásával kezdődtek.

Nagyböjti programjaink: keresztút-járás, lelki nap, kézműves húsvéti készülődés.

Népmese napja 2019.

Ebben a tanévben szeptember 27-én tartottuk a Népmese napját. Idén rendhagyó módon ünnepeltünk, hiszen erre az alkalomra vendégeink is érkeztek testvér-településünkről, akik a IV. "Szülőföldemen magyarul" című pedagógus konferenciára érkeztek. A mesemondások után a 3. osztályosaink a  "A kis gömböc" című mesét adták elő dramatikus játék formájában. Köszönjük nekik az élményt és a felkészítést tanítóiknak Vinis-Tar Zsuzsannának és Bodnárné Sárvári Kingának!

Víz világnapja 2019

Március 22-én vizes projektnapra várták Biatorbágy iskoláinak egy-egy osztálynyi felső tagozatos gyerekeit a JFMK-ba. A szervezők remek programokkal várták a csapatokat!
Az Egészségfejlesztési Iroda munkatársai interaktív ismeretterjesztő foglalkozással várták a gyerekeket, ahol megtudhatták miért fontos a megfelelő mennyiségű vízfogyasztás. Volt víz-bár, ahol különféle vizeket kóstolhattak a résztvevők, valamint víz-tesztet végeztek. Néder Norbival kis katamaránt készítettek majd Szalay Zsomborral 1 perc és nyersz - vizes játékokat játszottak. A Biatorbágyi Fotóklub egyesületből Gyapjas Ferenccel vízcseppet fotózhattak. Emellett bemutatásra került a pályázati kiírásokra beérkezett "vizes " alkotások közül a legjobb, melyet iskolánk tanulói készítettek!
A Czuczor iskola 6.osztálya megnyerte a legaktívabb, legokosabb, legügyesebb osztály díját és az azzal járó nyereményt egy finom csokitortát és néhány karton ízesített vizet!😋

Gratulálunk a 6.osztálynak és büszkék vagyunk rájuk!

Kapcsolat

  • 2051 Biatorbágy, Szentháromság tér 6.
  • +36-20/398-7711
  • iroda@czuczoriskola.hu
  • Hivatali kapu nevünk: Czuczor
  • KRID: 473237781
© Copyright Czuczor Gergely Katolikus Általános Iskola